bylinkový kalendář

Únor

Únor je měsícem proměny a postupného probouzení. Dny se pomalu prodlužují, ale zima stále drží svou vládu. Příroda se chystá na příchod jara, a stejně tak i my můžeme tento čas využít k posílení imunity a načerpání nové energie. Je to období očisty – těla i mysli, kdy se můžeme zaměřit na harmonii a přírodní podporu, která nám pomůže připravit se na přicházející změny.

Únor a ledviny

Zima stále vládne přírodě a únor je časem, kdy bychom měli pokračovat v péči o ledviny a močový měchýř. Také podle tradiční čínské medicíny je u moci stále element vody a o pozornost si díky tomu říkají ledviny, které řídí pohyb vody v organizmu, čistí krev a pomáhají s vylučováním odpadních látek z těla.

Co prospívá ledvinám?

Ledvinám, stejně jako přírodě v únoru prospívá klid. Ledviny navíc mají rády teplo. Oslabení ledvin a močového měchýře se může projevit únavou, pocitem chladu či zhoršenou odolností vůči stresu. Pojďte se tedy společně podívat, jak tomu zabránit:

  • Chraňte se před prochladnutím.
  • Udržujete láskyplné vztahy se svým okolím i sami se sebou.
  • Dostatečně odpočívejte a dbejte na kvalitní spánek.
  • Vyhýbejte se alkoholu a kávě.

Samozřejmě tyto své činnosti můžete podpořit také bylinkami, které pomáhají detoxikovat. Mezi nejúčinnější z nich patří kopřiva dvoudomá. Ta nejen podporuje funkci ledvin, ale také detoxikuje tělo a pomáhá při zánětech. Vyzkoušejte ji ve formě bylinného čaje od Oxalisu.

Dobrými kamarádkami ledvin jsou také brusinky, třeba v podobě Brusinkového požitku od Sonnentoru. Dále využijte diuretický kořen pampelišky, který pročistí organismus. Vyzkoušejte jej v podobě pampeliškového kafe stejné značky. Taky přeslička rolní a vřes působí příznivě na správnou funkci močové soustavy. Vyvážený poměr bylin pro podporu ledvin a močového měchýře najdete v Urologické bylinné směsi od NaturWay.

Vedle bylin se soustřeďte na svůj jídelníček. Doporučujeme zařadit zahřívací potraviny jako jsou luštěniny, pohanka a datle. Prochladlé tělo zahřejí vařené obiloviny třeba v podobě kaší. V únoru se vyhýbejte studeným salátům a nápojům s ledem.

Prevence nachlazení je klíčová

V únoru je starost o imunitu základem spokojených dní. Chladné a proměnlivé počasí nás vystavuje nástrahám nachlazení, a tak je důležité se postarat o obranyschopnost těla. Podpořte svůj imunitní systém bylinkami, které pomáhají bojovat proti virům a nachlazení.

Rakytník řešetlákový je známý svým vysokým obsahem vitamínu C, který je klíčový pro posílení imunity. Najdete ho například v Rakytníkovém bylinném čaji od Valdemara Grešíka. Nebo pro podporu imunity a dodání energie vyzkoušejte zelený čaj s echinaceou. Echinacea je skvělá při prevenci a léčbě nachlazení, zvyšuje odolnost těla a pomáhá rychleji zničit viry.

Pokud už se nachlazení projeví, skvělou volbou je čaj z mateřídoušky, která pomáhá uvolňovat dýchací cesty a zmírňuje kašel. Nezapomeňte na zázvor! Ten se hodí nejen na prohřátí, ale i na podporu imunity a proti zánětům při nachlazení i chřipce. Nejlepší je uvařit si nálev z čerstvého zázvoru dochucený medem a citrónem.

Ať už se nachlazení teprve blíží, nebo už je tady, příroda má mnoho způsobů, jak nám pomoci vyrovnat se s těmito nepříjemnými stavy. I když to v únoru přímo nevypadá, příroda nás stále podporuje. Ale hlavně jaro je na dohled a s ním nová energie a bylinky, které nám společně s prodlužujícími se dny zlepší nejen zdraví, ale i náladu.

Blog

Bylinkový kalendář

Navštivte na našem blogu rubriku Bylinkový kalendář, kde budeme po celý rok 2025 psát jednotlivá doporučení bylinkářky pro každý měsíc.

třezalka
pro každodenní radost

VÍTEJTE V E-SHOPU

Náš e-shop je rozdělený do dvou hlavních část, které spojuje upřímná láska ke květinám, přírodě a krajině.

Síla přírody pro zdraví

Fytoterapie

Fytoterapie, neboli péče o zdraví pomocí rostlin, je jedním z nejstarších způsobů podpory vitality, který lidstvo zná.

Lila

Podobné příspěvky