Šumava

Uprostřed hlubokých šumavských lesů, nedaleko malebné obce Modrava, se klenou nad řekou Vydrou dřevěné trámy unikátního Hradlového mostu. Tento most, dlouhý 72 metrů, je věrnou replikou historického mostu, který měl významnou roli v historii lesnictví na Šumavě. Ačkoli současný most není původní stavbou, jeho konstrukce přesně odpovídá původnímu mostu, který sloužil ke specifickým účelům spojeným s plavením dřeva.

2016 Srní, Hradlový most Rechle, Vydra 1

Rechle

Původní Hradlový most, zvaný také Rechle, měl za úkol nejen spojit oba břehy divoké řeky Vydry, ale také hrál klíčovou roli v řízení toku plaveného dřeva. V době, kdy byly hluboké šumavské lesy intenzivně využívány pro těžbu dřeva zadržoval Hradlový most plavené dřevo a směroval jednotlivé klády spolu s vodou z řeky do Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Plavení dřeva na počátku 19. století  bylo jedním z nejefektivnějších způsobů dopravy, zejména v obtížně přístupných horských oblastech jako je Šumava.

Dnes slouží Hradlový most jako připomínka této bohaté historie a jako turistická atrakce, která láká návštěvníky nejen svou estetikou, ale i historickým významem. Procházka po tomto dřevěném mostě nabízí jedinečný pohled na krásnou a divokou přírodu Šumavy. Než se vydáte na výlet k Hradlovému mostu, můžete si zakoupit žluté potištěné produkty s jeho fotografií:

plechacek-HP009sesit-SV009vak-VZ009

crossbody-BM009sesit-SK009